Již od roku 1908, kdy byly založeny Slezákovy závody, jsme skutečným výrobcem kovového nábytku.
Využíváme tradičních i moderních technologií výroby od prvotního zpracování materiálu až po finální výrobek. Předností všech výrobků je bezpečná a praktická konstrukce, spolehlivost, kvalita zpracování, jednoduchá manipulace a snadná údržba. Všechny naše produkty jsou vyráběny z kvalitních ocelových profilů, jejich povrch je upraven práškovými vypalovacími laky nebo chromováním, povrchová úprava dřevěných částí je dokončena ekologickým vodou ředitelným lakem nebo laminátem. Vyznačují se dlouhou životností, nenáročnou údržbou, snadným čištěním a širokou paletou variant.

Naše vlastní moderní technologie zahrnují celý proces od návrhu, přes zpracování základního kovového materiálu až po finální výrobek. Disponujeme dostatečným technologických i personálním zázemím pro celý proces návrhu, výroby a distribuce.

Ohýbání: provádíme 2D a 3D technologií.
Lakování: probíhá na práškové lince s možností výběru různých odstínů dle vzorníku RAL. Při jednom navěšení umožňuje provést současně odmaštění, fosfatizaci, vysoušení a následné nanesení práškové barvy nástřikem a kontinuální vypálení, až po svěšení hotového výrobku
Chromování: galvanické pokovení chromováním probíhá na plně automatizované lince technologií Ni-Ni-Cr.
Lisování: lisování provádíme na hydraulických lisech od 70 do 100 tun.

Vlastní vývoj & služby pro designéry
Používání našich židlí a křesel napomáhá správnému sezení a při práci uleví od bolesti zad. Postele Kovonax ocení zejména ležící pacienti, na jejichž potřeby jsme při výrobě zejména mysleli. Dlouhodobě vyrábíme také ostatní nábytek: například kancelářský nábytek, vybavení nemocnic a zdravotnických zařízení a vybavení prostor pro výuku či kulturu.
Jsme schopni dodat i zcela atypické zakázky vyrobené na zakázku designérům nebo architektům (prohlédněte si například židli Axa, navrženou designérem Rudolfem Netíkem).