Kovonax je umění kovovýroby
Naším materiálem je kov a hnací silou řemeslná zručnost a moderní technologie. Uprostřed Hostýnských hor už více než sto let vyrábíme ohýbaný kovový nábytek. Vyvíjíme vlastní produkty a rozvíjíme tradici manufaktury Roberta Slezáka založené už v roce 1908.

Kovonax je moderní výrobní firma s ročním obratem více než 2 mil. EUR a pevným postavením na trhu kovového nábytku, povrchových úprav kovů a kovodělné činnosti. Vyrábíme kovový nábytek: především židle, otočné sedačky, křesla, jídelní a konferenční stoly, nemocniční a pečovatelská lůžka.
Realizujeme zakázkovou výrobu kovového nábytku pro zdravotnictví, školství a armádu. S produkty značky Kovonax se můžete setkat v mnoha městech České a Slovenské republiky, Evropské unie a Ukrajiny.
V roce 2013 jsme s hrdostí znovuobnovili prémiovou značku Slezákovy závody, určenou milovníkům funkcionalistického nábytku, elegantních linií a kvalitního designu.

Historie
Výroba kovového nábytku se v Bystřici pod Hostýnem datuje od roku 1908. Jako jeden z prvních výrobců začal Robert Slezák v roce 1911 opatřovat povrch výrobků galvanickou vrstvou ve složení měď, nikl a chrom. Od roku 1913 pak začala výroba kovových židlí a mosazného nábytku, především postelí, stolků a židlí podle vlastních návrhů v kombinaci kovu s dřevem. Původní Slezákovy závody byly po roce 1948 součástí společnosti Kovona, od roku 1992 nese název Kovonax.

Naše hodnoty
–    Vlastní výroba, založená na moderních technologiích i výrobním programu
–    Jsme výrobce od prvotního zpracování materiálu až po finální výrobky
–    Díky maximální kvalitě poskytujeme záruku pět let na všechny produkty
–    Pro školy, nemocnice i pečovatelská zařízení máme bezpečné a odolné výrobky se všemi nutnými certifikacemi
–    Máme platné certifikace a atesty pro zdravotnictví v rámci českých i evropských norem

Certifikace
Jsme držiteli certifikátů na výrobky určené pro zdravotnictví podle zákona č. 22/1997 ve znění zákona č. 71/2000 podle nařízení vlády č. 181/2001 Sb. ve znění nařízení vlády č. 336/2001 Sb.
Máme zavedený systém jakosti v souladu s ČSN ISO 9001:2008 a ČSN EN ISO 13485:2003.
Firma vlastní certifikáty GOST a registraci MINZDRAVU ruské federace na vývoz zdravotnických sedaček a lůžek včetně příslušenství.

Dotace z Evropské Unie
ÚSPORY ENERGIE VE SPOLEČNOSTI KOVONAX -CZ.01.3.10/0.0/0.0/16_061/0011519
je spolufinancován Evropskou unií.
Realizace stavebních úprav, které zlepší energetickou náročnost a ekologii
výrobního objektu společnosti Kovonax spol. s r.o.

Projekt Úspory energie